Jdi na obsah Jdi na menu
 


My Chemical Romance

25. 7. 2007
Obrazek

www.mychemicalromance.hu.cz


2001 - 2002

Skupinu založil frontman Gerard Way a bývalý bubeník Matt Pelisser asi týden po útoku 11. září 2001. Gerard byl přímým účastníkem této tragédie a pohled na těla padající z mrakodrapu pro něj byl tak otřesný, že se rozhodl něco dělat se svým životem a začít pomáhat lidem. S Mattem tedy založil kapelu a napsal o svém zážitku píseň Skylines and Turnstiles. Protože Gerard nemohl zároveň zpívat a hrát na kytaru, vzali do kapely Raye Tora. Prvními písněmi, které nahráli, byly Our Lady Of Sorrows (později Bring More Knives) a Cubicles. Mladšímu bratrovi Gerarda Mikeyovi se písně tak líbily, že vstoupil do kapely také.
My Chemical Romance začli nahrávat u Eyeball Records, kde nahrávali i Pencey Prep. Tam v té době hrál a zpíval Frank Iero a když se Pencey rozpadli, přidal se Frank k MCR.
Krátce poté, v roce 2002, vydali svůj debut I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love.

Obrazek
2003 - 2005
V roce 2003 skup
ina podepsala smlouvu s Reprise Records a následovalo turné a práce na druhém albu. To vyšlo v roce 2004 pod názvem Three Cheers for Sweet Revenge. Z tohoto alba byly vydány tři písně jako singly - I'm Not Okay (I Promise), Helena a The Ghost of You. V té době se MCR rozloučili s bubeníkem Mattem Pelissierem (údajně to na pódiu přeháněl a ostatní to s ním nebavilo) a na jeho místo nastoupil Bob Bryar.
Na začátku roku 2005 se účastnili turné Taste of Chaos a také předskakovali skupině Green Day na jejich turné American Idiot. Na konci roku uspořádali turné s kapelami Alkaline Trio, Reggie a The Full Effect. V roce 2005 ještě s kapelou The Used přezpívali píseň Under Pressure od Davida Bowieho.

2006 - současnost
V březnu 2006 My Chemical Romance vydali dvoudiskové DVD Life on the Murder S
cene, kde vysvětlují, jak kapela vznikla, jsou zde videoklipy, filmy o tom, jak vznikaly a několik živých vystoupení.
V dubnu 2006 začali nahrávat své třetí album, které produkoval Rob Cavallo, producent alb Green Day. Vyšlo pod názvem The Black Parade.
Zatím byly natočeny videoklipy k písním Welcome to the Black Parade, Famous Last Words a I don't Love You, chystá se klip k Teenagers. Během n
atáčení Famous Last Words si Gerard přetrhal kotníkové vazy a Bob si zas vážně popálil nohu, díky čemuž musela kapela odvolat několik koncertů.
V srpnu 2006 MCR uspořádali jeden koncert v Londýně, během patnácti minut byly lístky prodané. Na začátku koncertu bylo lidem oznámeno, že MCR nemohou vystoupit a budou nahrazeni kapelou The Black Parade, protože v tu dobu ještě album nebylo vydáno a nikdo název neznal. Vystupovali tedy pod pseudonymem. Album vyšlo v říjnu a zaznamenalo obrovský úspěch.
V říjnu vystoupili MCR v Saturday Night Live, kde hráli Welcome to the Black Parade a Cancer. V tu dobu vyšla také kniha Paula Stenninga Something Incredible Comes This Way, která zaznamenává začátky kapely.
Na začátku roku 2007 kapela započala turné The Black Parade, při němž se zastaví i v České republice (3.6. ve Veletržním paláci v Praze). Koncertování se MCR chtějí věnovat jeden nebo dva následující roky.
Obrazek


The Black Parade :
Teenagers :
Famous last words
I dont love you :